Фотогалерија: Екипите на Металург отпатуваа на турнир во Белград

27.12.2017 00:07
_DSC0306_resize

Четири екипи на Металург ќе бидат дел од 14-от меѓународен новогодишен ракометен турнир „Трофеј на Белград 2017“, кој од 27 до 29 декември ќе се игра во Белград во осум спортски сали.

Металург ќе учествува со две машки и со две женски екипи, кои ќе се натпреваруваат во повозрасни старосни групи од својата, односно кадетите на Александар Јовиќ и кадетките на Даниела Тасевска родени 2002/2003 ќе се натпреваруваат во генерацијата 2001, додека, пак, пионерските екипи на Оливер Димитриоски и на Наталија Тодоровска родени 2004/2005, ќе се натпреваруваат во генерацијата 2003 година.

Екипите најпрво ќе разигруваат во групи, а потоа им следуваат елиминациски мечеви за пласман.

Фото:

Прочитано 1.279 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 2 = 7