Фотогалерија: И кадетите на Металург ги почнаа подготовките за новата сезона

06.08.2019 00:24
DAR_0728_resize

Денеска своите подготовки за новата сезона ги почнаа и нашите кадети.

Предводени од Оливер Димитриоски, кадетите ќе се обидат во новата сезона да дојдат до шампионската титула, единствена што не ја освоивме минатата сезона.

Своите подготовки нашите кадети ќе ги имаат во Скопје, а на крајот на август ќе заминат во Сараево (БиХ), каде бидат дел од четвртото издание на Меѓународниот ракометен турнир за млади “Повеќе од игра“, што ќе се игра во период од 30 август до 1 септември.

Овој наш кадетски тим ќе се натпреварува во кадетското и младинското првенство на Македонија.

.

Фото:

Прочитано 492 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


2 − 1 =