ФОТОГАЛЕРИЈА: ЛЕТЕН КАМП НА МЕТАЛУРГ – ДЕН СЕДМИ

20.06.2015 21:04
_DSC0219_resize

za tekst

Денеска заврши првата и веднаш почна втората смена на кампот на Металург. Ги испративме децата од Скопје, Кавадарци, Виница, Македонска Каменица, Кратово и Кичево, а ги пречекавме нашите ракометарчиња од Скопје, Прилеп и Куманово.

Денеска се одржа само еден, попладневен тренинг, а дел од тренингот, покрај тренерите од нашите школи, го водеа и првотимците на Металург Марко Нелоски и Филип Талески.

Прочитано 1.126 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


5 + 6 =