Фотогалерија: Металург 2 ги почна подготовките

06.08.2019 00:53
DAR_0710_resize

Денеска своите подготовки за новата сезона ги почна и Металург 2.

Новиот тренер на Металург 2, Игор Котевски, и неговиот помошник, Миле Бочкаровски, за првиот тренинг на располагање имаа само десетмина ракометари. Четворица нивни играчи ќе отпатуваат на подготовките со првиот тим, а исто толку ракометари се дел од кадетската репрезентација на Македонија на кадетското СП. Во таква ситуација, Котевски ќе го комплетира својот тим дури за десетина денови.

Металург 2 засега го напушти само Дејан Гошевски, кој замина во екипата на Охрид, и Дарко Кондев, кој е прекомандуван во првиот тим.

Засега своите подготовки Металург 2 ќе ги има во салата Автокоманда и на падините на Гази Баба.

.

Фото:

Прочитано 637 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 2 = 10