ФОТОГАЛЕРИЈА: МЕТАЛУРГ – БАРСЕЛОНА ОД 2008 ГОДИНА

13.11.2013 21:29
IMG_2787_resize

za tekst

Ова е досега необјавена фотогалерија од средбата Металург – Барселона, која е играна на 08.11.2008 година.

Металург – Барселона  22:29 (14:17)

Металург: Станојевиќ 8, Шмигиќ 6, Миркуловски 3, Чантурија 2, Ѓоргоноски 1, Лазаров 1, М.Стоилов 1, Брестовац, Јовиќ, Маљцев, Недановски, Ристовски, С.Стоилов и Живковиќ.

Барселона: Хансен 9, Нодесбо 5, Наѓ 4, Болдсен 3, Томас 3, Лозано 2, Бен Амор 1, Гарабаја 1, Лорензана 1, Баруфет, Хвидт, Рокас, Руиз и Угалде.

Фотогалерија:

Прочитано 2.695 пати

(1) Коментар

  1. Sto e so Stanojevic, odlicen igrac ama poslednive godini nemam nisto slusnato za nego nitu pak mozam da najdam ni kaj igra, nisto … ?

Напишете коментар


− 4 = 2