ФОТОГАЛЕРИЈА: МЕТАЛУРГ – КИЛ ОД 2008 ГОДИНА

26.11.2013 20:47
IMG_3252_resize

Уште една досега необјавена фотогалерија, овојпат од средбата Металург – Кил, која е играна на 13.11.2008 година. Металург одигра одличен натпревар и жестоко и се спротистави на екипата на Кил.

Металург – Кил  25:30 (12:15)

Металург: Станојевиќ 1, Шмигиќ 6, Миркуловски 2, Чантурија 1, Ѓоргоноски 2, Лазаров 3, М.Стоилов, Брестовац, Јовиќ 2, Маљцев 6, Недановски, Ристовски, С.Стоилов 1 и Живковиќ 1.   Тренер: Звонко Шундовски

Кил: Кафтичник 9, Ахлм 5, Лундстром 5, Андерсон 4, Аниќ 4, Јиха 2, Зејтз 1, Клајн, Ловгрен, Омејер и Весиг.    Тренер: Алфред Гисласон.

ПДФ-извештај:

Фото:

Прочитано 6.178 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 7 = 13