Фотогалерија: Металург одржа кондиционен тренинг на отворено

28.07.2020 21:20
DAR_5677_resize

Прв пат од почетокот на подготовките, Металург одржа кондиционен тренинг на отворено.

Момците тренираа на игралиштето на ФК Скопје, а тренерот Кастратовиќ наметна силно темпо, кое ракометарите на Металург во целост го издржаа.

Атмосферата во тимот е на највисоко ниво, особено по денешната ждрепка за првото квалификациско коло од Лигата на Европа која за противник ни го даде тимот на Спачва од Хрватска.

Фото:

Прочитано 656 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


2 + 8 =