Фотогалерија: Металург се врати во Скопје

13.08.2019 19:15
GIL_2958_resize

Металург се врати од Копаоник (Србија), каде од 6 август ги мина висинските и базичните подготовки.

Нашите ракометари утрешниот ден ќе го минат во Скопје, а веќе задутре наутро ќе отпатуваат за Чехово, каде ќе бидат дел од турнирот на Чеховски Медведи, заедно со домаќинот и со екипите на Мешков Брест и на Стеауа.

Утре комплетниот Металург ќе биде во арената “Борис Трајковски“ и ќе ја бодри кадетската репрезентација на Македонија во осминафиналната пресметка со селекцијата на Португалија.

Фото:

Прочитано 429 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 1 = 9