Фотогалерија: Металург замина за Маврово

31.07.2020 12:54
DAR_5877_resize

Екипата на Металург утрово замина за Маврово, каде ќе ја одработи третата фаза од подготовките за новата сезона.

Во наредните десет дена во Маврово, покрај тоа што ќе продолжи со кондициска подготовка, екипата на Металург ќе почне и со поинтензивната техничко-тактичка подготовка, во која ќе се уигруваат напаѓачките и одбранбените формации.

Фото:

Прочитано 720 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


3 + 2 =