Фотогалерија од финалната Куп-средба меѓу Вардар и Металург

12.05.2019 17:36
DAR_3417_resize

Металург одигра епски натпревар и го направи невозможното – го освои Купот на Македонија во директна пресметка со моќниот Вардар.

Ова е секако натпревар што ќе се памети, а освоената титула е една од “најсладките“ од нашите 12 титули во Купот и во првенството на Македонија.

Фотографиите што ги објавуваме се дело на Дарко Андоновски од “Нова Македонија“.

Прочитано 328 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 3 = 11