Фотогалерија од кадетската средба РК Металург – РК Аеродром

28.09.2019 14:33
DAR_3535_resize

Денеска почна и кадетското првенство на Македонија. Во дерби натпреварот од првото коло во групата 3 се сретнаа екипите на РК Металург и на РК Аеродром. По голема борба, нашите кадети извојуваа убедлива победа.

Еве фотографии од овој натпревар.

Прочитано 415 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


6 − 5 =