Фотогалерија од кадетскиот натпревар Металург – РК Дол ТКИ

02.09.2019 12:46
DAR_1792_resize

Победа на последниот натпревар на турнирот во Сараево извојува и нашиот кадетски тим. Декласиран е составот на РК Дол ТКИ од Словенија, кој го поразивме со седум голови предност, иако само неколку минути до крајот водевме и со константни десел гола разлика.

Еве фотографии и од овој натпревар.

Прочитано 225 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


3 − = 0