Фотогалерија од Куп-средбата Металург 2 – Весна Акумулатори

24.02.2019 20:13
_DSC0038_resize

Денеска во Автокоманда се одигра финалето во осминафиналната група 1 од Купот на Македонија. Се сретнаа екипите на Металург 2 и на Весна Акумулатори од Пробиштип.

Металург 2 извојува убедлива победа и се пласираше во четврт-фаналето на националниот Куп.

Еве фотографии од оваа средба.

.

Прочитано 339 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


4 + = 13