Фотогалерија од куп-средбата Металург – Тинекс Пролет

20.04.2019 23:06
DSC_3678_resize

Металург го совлада тимот на Тинекс Пролет во финалето на осмина-финалната група 2 од Купот на Македонија. Славевме со резултат 31:29 (16:15), доволни за пласман на фајналфор во националниот Куп.

Еве фотографии од оваа средба, снимени од Дарко Андоновски од “Нова Македонија“.

Прочитано 254 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


7 + 9 =