Фотогалерија од младинската средба РК Металург – РК Струга

14.10.2018 16:49
_DSC0044_resize

Денеска во Автокоманда се одигра натпревар од првото коло на младинската лига, група 1, меѓу екипите на РК Металург и РК Струга.

Победата заслужено му припадна на гостинскиот тим, кој славеше со резултат 18:26 (11:17).

Еве неколку фотографии од оваа средба.

.

Фото:

Прочитано 362 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 3 = 1