Фотогалерија од натпреварите на “Новогодишниот турнир“ на Академија Металург

28.12.2019 22:10
DAR_2346_resize

Денеска салата „Автокоманда“ во Скопје беше собиралиште за најмладите членови на Ракометната академија Металург, кои беа дел од седмиот по ред традиционален “Новогодишен турнир“.

Дел од годинешното издание на турнирот беа дечињата од нашите школи од Скопје, Куманово, Крива Паланка, Кавадарци и од Кичево.

.

Еве фотографии од денешниот турнир:

Прочитано 672 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


1 + 2 =