Фотогалерија од новогодишниот хепенинг на Металург

29.12.2018 17:41
DSC_6088_resize

Академија Металург денеска организираше новогодишен хепенинг за децата од своите ракометни школи од Скопје.

На неколку стотини млади ракометарчиња со пригодни говори им се обратија претседателката на Металург Зорица Блажевска, директорот на Нова Македонија Ратко Лазаревски и директорот на Академија Металург Тони Ристески, кои на децата им посакаа среќни празници и многу спортски успеси во следната, 2019-та, година.

Фото:

Прочитано 500 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


2 + 5 =