Фотогалерија од пионерската финална средба РШ КЛ-7 Струга – РК Металург

07.04.2019 02:56
56237559_2353169708060543_6953728858847707136_o_resize

Момчињата на Металург целосно ја оправдаа улогата на главни фаворити на фајнал-фор турнирот во Струга и станаа пионерски шампиони на Македонија.

Сезонава одиграа 14 средби и победија – во 14 средби.

Еве фотографии од финалниот натпревар.

Прочитано 373 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


1 + = 2