Фотогалерија од пионерската средба РК Металург – РК Аеродром

02.03.2019 14:22
_DSC0011_resize

Пионерите на Металург уште еднаш не израдуваа. Денеска во Автокоманда тие го совладаа тимот на РК Аеродром, со резултат 24.16 (10:6).

Ова е десетта победа на нашите најмлади ракометари во исто толку натпревари.

Еве фотографии од овој натпревар.

Прочитано 352 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 3 = 3