Фотогалерија од пионерската средба РК Металург – РК Илинден Вардар

17.02.2019 14:59
_DSC0084_resize

Пионерите на Металург се незапирливи во својата група од пионерското првенство на Македонија. Досега одиграа осум средби и ги совладаа сите свои противници.

Убедливи беа нашите најмлади ракометари и на денешната средба против екипата на Илинден Вардар.

Еве фотографии од овој натпревар.

.

Прочитано 424 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


9 − = 5