Фотогалерија од пријателската средба Металург – КЛ7

06.02.2020 20:54
DAR_3260_resize

Металург вечерва во пријателски натпревар убедливо го совлада прволигашот КЛ7, со резултат 30:20 (12:12).

По испитувањето на силите во првиот дел, Металург во второто полувреме заигра многу поамбициозно и целосно го разби противникот.

Еве фотографии од оваа средба.

Прочитано 491 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 4 = 6