Фотогалерија од пријателската средба Вардар – Металург

23.01.2021 17:14
DAR_1937_resize

По подолга пауза, Металург одигра пријателски натпревар.  Наш денешен противник беше македонскиот шампион Вардар, кој успеа да слави победа.

Ова е прв натпревар од серијата четири пријателски средби кои се во планот на подготовките на Металург за продолжетокот на сезоната.

Фото:

Прочитано 435 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 5 = 3