Фотогалерија од првенствениот натпревар меѓу екипите на Металург 2 и на Металург

06.09.2019 21:47
DAR_1991_resize

Денеска во Автокоманда се одигра првенствен натпревар со кој почна новата сезона во македонската Суперлига. Следевме интересна средба меѓу “братските“ екипи на Металург 2 и на Металург, која очекувано заврши со триумф на поискусниот Металург.

Еве фотографии од овој натпревар.

Прочитано 400 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


4 − 1 =