Фотогалерија од средбата ЦЕМС – Металург 2

28.09.2018 22:50
_DSC0025_resize

Ракометарите на Металург 2 дојдоа до втората победа во тековното првенство во Првата ракометна лига, група 1.

Во третото коло совладана е екипата на ЦЕМС, со резултат 27:35 (11:15). Иако се играше во Автокоманда, Металург 2 ја имаше улогата на гостинска екипа.

Еве фотографии од оваа средба.

Прочитано 263 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 4 = 5