Фотогалерија од средбата Металург – Фиверс

22.12.2020 23:06
DAR_0841_resize

Металург по подолго време вечерва одигра натпревар во Лига Европа. Во арената “Борис Трајковски“ се сретнавме со екипата на австриски Фиверс, во натпревар од четвртото коло на групната фаза од ова второ по квалитет европско натпреварување.

По голема борба, двете екипи мораа да се задоволат со освојување на по еден бод.

Фото:

Прочитано 150 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


6 + = 8