Фотогалерија од средбата Металург – Татран Прешов

30.09.2018 22:23
GIL_2243_resize

Металург денеска ја одигра средбата од третото коло на групната фаза на Лигата на шампионите, против екипата на Татран Прешов. Во текот на две третини од средбата бевме рамноправни, а на моменти и подобри, но, повторно не стигна десетминутна криза и го загубивме и овој натпревар.

Еве фотографии од овој натпревар, сликани од Игор Бансколиев од “Нова Македонија“.

.

Прочитано 437 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


9 − 5 =