Фотогалерија од средбата РК Металург – РК Пелистер

23.03.2019 22:20
GIL_8376_resize

Во Автокоманда вечерва се одигра натпревар од првото коло од плеј-офот на првенството на Македонија. По голема борба, Металург го совлада Пелистер, со резултат 28:26 (11:14) и ги освои првите три бода.

Еве фотографии од оваа средба, снимени од Игор Бансколиев од “Нова Македонија“.

Прочитано 251 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 1 = 9