Фотогалерија од средбата РК Вардар – РК Металург

29.04.2019 18:53
_DSC0043_resize

Металург одигра одличен натпревар во Малата сала на СЦ “Јане Сандански“ и го намачи големиот фаворит за титулата во домашното првенство. Вардар со многу напор дојде до минимална победа, а на Металург му остана да жали за испуштената можност да дојде до бодови против тимот кој наскоро ќе го видиме на фајналфорот на Лигата на шампионите во Келн.

Еве фотографии од оваа средба.

Прочитано 361 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


8 − 2 =