Топ Вести

Фотогалерија од средбата Швајцарија – Македонија

19.08.2018 15:33
39504821_1425827297550702_7706224094227726336_o_resize

Македонската кадетска репрезентација денеска го загуби натпреварот за третото место.

Депримирани, дефокусирани и разочарани од вчерашниот полуфинален пораз, кој ги разби нашите надежи за првото место, нашите млади ракометари денеска не го дадоа најдоброто од себе и загубија од Швајцарија, која така ни се реваншира за поразот во групната фаза.

Еве неколку фотографии од оваа средба, наша последна на овој шампионат…

Фото:

Прочитано 107 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 2 = 6