Топ Вести

Фотогалерија од средбата Вардар – Металург

30.08.2018 11:09
GIL_0693_resize

Зад нас е македонската дерби-средба меѓу екипите на Вардар и на Металург, а во рамките на првото коло на СЕХА-лигата. Вардар ги однесе бодовите, ама и Металург покажа дека може да биде рамноправен во овие дуели.

Еве неколку фотографии од оваа средба снимени од Игор Бансколиев од “Нова Македонија“.

Фото:

Прочитано 399 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


7 + = 16