Фотогалерија од средбата Металург – Спачва

29.08.2020 23:05
DAR_6630_resize

Металург убедливо го доби првиот натпревар од првото квалификационо коло во Лига Европа. Нашиот тим ја совлада Спачва, со резултат 35:28 (17:12).

Реваншот меѓу овие две екипи ќе се одигра во Винковци, на 5 септември.

Фото:

Прочитано 621 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 7 = 0