Топ Вести

ФОТОГАЛЕРИЈА: ПРОГЛАСЕНИ НАЈДОБРИТЕ МЛАДИНЦИ НА МЛАДИНСКИОТ ФАЈНАЛФОР

10.05.2015 22:36
_DSC0376_resize

za tekst

По завршувањето на финалната средба беа поделени медалите и прогласени најдобрите на фајналфор турнирот.

 

Конечен пласман:

1. Вардар

2. Прилеп

3. Металург

4. Пролет.

 

Идеален тим:

Голман: Кристијан Кристо РК Пролет

Лево крило: Кристијан Спасевски РК Прилеп

Лев бек: Ончев Тоше РК Вардар

Среден бек: Димитриовски Димитар РК Металург

Десен бек: Стефан Трпчевски РК Вардар

Десно крило: Петревски Никола РК Прилеп

Пикер: Огненовски Марко РК Пролет

МВП: Петревски Никола РК Прилеп

Најдобар голман: Кристијан Кристо РК Пролет

Најдобар стрелец: Мице Шолегов  РК Металург (107)

 

Фотогалерија:

Прочитано 1.884 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


2 + = 10