Фотогалерија: Раде Стојановиќ и Кирил Атанасовски во Автокоманда селектираат за пионерската репрезентација

15.12.2019 12:40
DAR_1069_resize

Селекторите на пионерската репрезентација на Македонија, Раде Стојановиќ и Кирил Атанасовски, вчера и денеска ги селектираат нашите најмлади ракометари за новата пионерска репрезентација на нашата земја.

Се работи за ракометари родени 2004/2005 година и помлади. Повикани се 50-на ракометари од повеќе клубови,  а меѓу нив се и шестмина ракометари на Металург и на Металург 2: Давид Брестовац, Дамјан Субашевски, Томислав Димковски, Бојан Гилев, Андреј Стојановски и Александар Петковски.

.

Прочитано 1.407 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


8 + 1 =