Фотогалерија: Засилувањата пристигнаа, Металург е комплетен

27.07.2020 21:17
DAR_5320_resize

Металург продолжува со тренизи во мали групи во сала.

Во текот на викендот пристигнаа сите странци, меѓу кои и нашите нови петмина ракометари, кои ја засилија екипата во текот на ова лето. Денеска дресови задолжија Рниќ, Тарабокија, Потиќ, Канкараш и Хорват.

Утрешниот попладневен тренинг Металург ќе го одржи на фудбалското игралиште во Автокоманда во комплетен состав. Тренингот ќе почне во 18.30 часот.

Фото:

Прочитано 969 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 2 = 3