Топ Вести

(Фото/видео) Последни подготовки на Металург пред средбата со Мешков

03.09.2018 21:12
_DSC0042_resize

Металург ги привршува подготовките за средбата од второто коло на СЕХА-лигата, против екипата на Мешков Брест.

Нашите ракометари ќе одржат уште еден тренинг утре наутро, а потоа ќе заминат за Брест (Белорусија) со летот за Љубљана, а потоа и до Варшава. Од Варшава до Брест, Металург ќе патува со автобус.

Средбата се игра на 5 септември, со почеток во 17.15 часот по македонско време.

.

.

Прочитано 461 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


9 + = 11