Топ Вести

(Галерија) Кадетската репрезентација на Македонија пристигна во Бугојно

13.04.2016 21:09
32c0f2e19ff61017a0404d02ff9a25a5ea57ce48aa26727ed591621b2d5b9452_full_resize

Македонските кадети стигнаа во Бугојно, каде ќе настапат на меѓународниот турнир “Ракометот е мојата иднина“.

Нашата репрезентација денеска одржа и тренинг, а првиот натпревар го игра веќе утре, со почетог во 9 часот, кога ќе се сретне со селекцијата на Хрватска. Утре Македонија игра и натпревар со Катар, а оваа средба е со почеток во 19.15 часот.

Прочитано 199 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


9 + = 18