Топ Вести

Генсхајмер остана единствен кандидат за најдобар стрелец во Лигата на шампионите

29.04.2018 22:29
top-ten_resize_resize

Уве Генсхајмер од ПСЖ моментално е второпласиран на листата на стрелците во Лигата на шампионите, но реално тој остана како единствен кандидат за најдобар стрелец во Лигата на шампионите. Од ракометарите чии екипи се уште се активни во Лигата на шампионите, најблиску до него е Едуардо Гурбиндо од Нант, кој заостанува цели 13 гола.

.

Топ 10:

Capture

Прочитано 49 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


6 − 1 =