Го освоивме Купот, ама ги собравме и сите индивидуални награди

12.05.2019 03:29
finale-cup-2019-22_resize

Металург го освои Купот на Македонија. По неколку години пехарот повторно си дојде дома.

Но, покрај шампионскиот пехар, Металург ги собра и сите индивидуални награди – зеде се што можеше да се земе.

.

За најдобар голман е прогласен (кој друг) Даниел Дупјачанец.

finale-cup-2019-22_resize

Наградата за најдобар стрелец ја поделија двајца наши ракометари – Томислав Јагуриновски и Александар Шпенде, двајцата со по 14 гола.

finale-cup-2019-23_resize

За МВП на завршниот турнир е прогласен Марио Танкоски.

finale-cup-2019-24_resize

На крајот, еве ја пак главната ракометна слика на денот.

60084414_2487763431234832_4448847809482850304_n_resize

Прочитано 952 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


9 − 5 =