ГОЦЕ ГЕОРГИЕВСКИ – ЏОМБА ДЕНЕС ПОЛНИ 25 ГОДИНИ

12.02.2012 13:34
DSC_7203_resize_resize

Десното крило на Металург Гоце Георгиевски – Џомба денес полни 25 години. Гоце е дете на Металург, од овде потекна и овде ја помина својата досегашна спортска кариера. На Георгиевски му го честитаме роденденот и му посакуваме среќа, радост, здравје и долговечност во Металург.

                                                                                         Металург

 

Фото:

Прочитано 402 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


1 + 1 =