ГОЦЕ ОЈЛЕСКИ Е ПРОГЛАСЕН ЗА ИГРАЧ НА НАТПРЕВАРОТ

20.10.2013 22:15
DSC_0749_resize_resize

za tekst

Во изборот на присутните во СЦ Борис Трајковски, Гоце Ојлески е избран за играч на натпреварот Металург – Динамо Минск.

Ојлески освои 28 проценти од сите гласови и ја доби наградата на нашиот спонзор – пакет најквалитетно вино од најдобрата македонска винарија, Стоби.

На второ место се пласира Павел Атман , со 20 проценти, а трет е Ванчо Димовски, со 14 проценти.

Резултати:Screenshot_2013-10-20-19-34-47

1. Гоце Ојлески   28 %

2. Павел Атман    20

3. Ванчо Димовски    14

4. Ренато Вугринец    11

5. Гоце Георгиевски    9

 

 

 

 

 

 

Прочитано 2.550 пати

(1) Коментар

  1. Edno ogromno bravo za Goce Ojleski !!!

Напиши одговор на Ljuben Откажи одговор


8 − = 4