Голот на Анте Токиќ прогласен е за најубав гол на средбата ППД Загреб – Металург

03.10.2018 00:26
AND_1499_resize_resize

Во 5о. минута е постигнат најубавиот гол на средбата ППД Загреб.

Мартин Томовски ја фрли топката далеку напред, а Анте Токиќ ја дофати во лет и постигна прекрасен гол, со кој ја намали предноста на домашниот состав на 8 гола разлика, 22:14.

Погледнете го овој бисер.

.

Прочитано 194 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


5 − = 2