ГОТОВО Е, НИКОЛА КАРАБАТИЌ ЗАМИНА ОД МОНПЕЛЈЕ

31.01.2013 18:59
2013-01-31_rupture_de_contrat_de_nikola_karabatic_resize

Никола Карабатиќ замина од Монпелје. Раскинат е неговиот договор кој важеше до 2016 година, а Никола ќе може сам да си бара нов ангажман. Најблиску е до боите на Паис де Аикс, клуб во кој настапува и неговиот брат Лука.

Прочитано 1.043 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


3 + = 11