ГОТОВО Е – ЗА НАТПРЕВАРОТ ПРОТИВ ЕКИПАТА НА ДИНАМО МИНСК, САЛАТА Е РАСПРОДАДЕНА

18.10.2013 13:19
GIL_5425_resize_resize

za tekst

Ја информираме македонската спортска јавност дека се продадени сите влезници за нашиот натпревар против екипата на Динамо Минск. Салата во СЦ Борис Трајковски ќе биде исполнета до последното место, а ракометарите на белорускиот шампион ќе се соочат со нова ерупција на нашите фанови.

Седум илјади фанови ќе го водат Металург кон посакуваната цел – победа и нови бодови.

Прочитано 1.676 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


8 + = 13