Халил Јагањац се искачи на петтото место на листата на стрелци во Лигата на шампионите

15.10.2018 08:40
top-ten_resize

Со седумте гола постигнати на средбата против Чеховски Медведи, Халил Јагањац стигна до бројката од 32 гола и го продолжи напредувањето кон врвот на листата на стрелците во Лигата на шампионите.

Моментално Јагањац е на делба на петтото место, кое го дели со Алекс Душебаев.

.

Топ 10:

Capture

Прочитано 62 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


4 − 2 =