Топ Вести

Халил Јагањац се искачи на второто место на листата на стрелци во СЕХА-лигата

12.09.2018 13:39
GIL_0642_resize

Најдобриот стрелец во СЕХА-лигата во минатата сезона, Халил Јагањац, кој лани заврши со 100 постигнати голови, и оваа сезона претендира на највисокото место на листата на стрелци во ова регионално натпреварување.

По три одиграни кола, Халил е веќе второпласиран на листата, со постигнати 19 голови и тој заостанува само зад Максим Баранов од Мешков Брест, кој има два гола повеќе.

.

Еве како изгледа моменталната листа на стрелци:

Capture

Прочитано 119 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


9 − = 2