Халил Јагањац се пробива кон врвот на листата на стрелците во Лигата на шампионите

08.10.2018 00:26
AND_1684_resize

Со денеска постигнатите десет гола, Халил Јагањац дојде до бројката од 25 гола во досегашниот тек на Лигата на шампионите. Ако до ова коло тој заостануваше зад најдобрите стрелци и беше некаде меѓу првите 30 стрелци, по денешното коло тој стигна до делба на шестото место и од самиот врв го делат само три гола.

.

Листа на најдобрите стрелци:

Capture

Прочитано 123 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


6 − 5 =