Халил Јагањац во идеалниот тим на 4. коло на Лигата на шампионите

08.10.2018 02:46
GIL_2268_resize

ЕХФ го објави идеалниот тим на четвртото коло на Лигата на шампионите, а во него се место за нашиот Халил Јагањац, кој е прогласен за најдобар лев бек во лигата во ова коло. Јагањац своето место во идеалниот тим го заслужи со десетте постигнати гола на средбата Силкеборг – Металург.

Видеото можете да го погледнете ОВДЕ.

.

Идеален тим на колото:

Лево крило   Тимур Дибиров Вардар
Лев бек Халил Јагањац Металург
Среден бек Томас Могенсен Скјерн
Десен бек Магнус Род Фленсбург
Десно крило Аркадиуш Морито Киелце
Пикер Сењамин Буриќ ППД Загреб
Голман Гонзало Перез де Варгас Барселона
Прочитано 107 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 4 = 0