Топ Вести

ХАМБУРГ СЕ ЗАСИЛИ СО РОМАНЕЦОТ СИМИЦУ

19.08.2014 22:00
82424b37ea_resize

za-tekst1

Романецот Александру Симицу (26 г., 202 см.) потпиша едногодишен договор со екипата на Хамбург. Симицу игра на позиција лев бек и дојде од екипата на Констанца, каде настапуваше во последните пет години.

Прочитано 511 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


8 − = 7