И Металург го кажа својот термин за средбата со Горење во ЕХФ Купот

19.10.2019 21:23
salaSL_1600x580_resize

Горење Велење прв го објави терминот за првиот натпревар со Металург во третото коло на ЕХФ Купот. Словенците средбата ја закажаа на 16 ноември, со почеток во 20 часот.

Металург, пак, реванш натпреварот со Горење во Скопје го закажа на 24 ноември, со почеток во 18 часот.

Оваа средба ќе се одигра во спортската сала “Јане Сандански“.

Третото коло е последно пред групната фаза во ЕХФ Купот.

Прочитано 361 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


4 − 1 =