Идеален тим на групната фаза на ЕП 2020

18.01.2020 14:24
795814099_1280x720_resize

По завршувањето на групната фаза, медиа тимот на ЕХФ го објави идеалниот состав на групната фаза на ЕП во Австрија, Норвешка и Шведска.

Во идеалниот тим се најдоа: Гонзало Перес де Варгас од Шпанија, Сандер Сагосен и Магнус Јондал од Норвешка, Блаж Јанц од Словенија, Артем Каралек од Белорусија, Кај Смитс од Холандија и Енди Шмид од Швајцарија.

Овој избор предизвика многу полемики за буквално секој од избраните, сем за голманот де Варгас и стрелецот Сагосен.

.

drim-tim-prva-faza-768x768_resize

Прочитано 214 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 2 = 8